Södra Tullgatan 4, Malmö

Besöksadress
Södra Tullgatan 4
21140 MALMÖ
Hitta till oss

Kontakta oss

A

Adam Lindberg
Adam Lindberg
Rådgivare Kapitalrådgivning
adam.lindberg@soderbergpartners.se
Anders Berglund
Anders Berglund
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
anders.berglund@soderbergpartners.se
Andreas Cajander
Andreas Cajander
Rådgivare Pension
andreas.cajander@soderbergpartners.se
Andreas Matiasson
Andreas Matiasson
Rådgivare Pension
andreas.matiasson@soderbergpartners.se
Anton Sonar
Anton Sonar
Rådgivare Företagsförsäkring
anton.sonar@soderbergpartners.se

H

Haskell Phu von Moltzer
Haskell Phu von Moltzer
Rådgivare Kapitalrådgivning
haskell.phu@soderbergpartners.se
Henrik Fork
Henrik Fork
Rådgivare Kapitalrådgivning
henrik.fork@soderbergpartners.se

M

Marcus Lindgren
Marcus Lindgren
Rådgivare Kapitalrådgivning
marcus.lindgren@soderbergpartners.se
Martin Eksten
Martin Eksten
Rådgivare Kapitalrådgivning
martin.eksten@soderbergpartners.se
Matts Nilsson
Matts Nilsson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
matts.nilsson@soderbergpartners.se
Milos Stankovic
Milos Stankovic
Rådgivare Företagsförsäkring
milos.stankovic@soderbergpartners.se

P

Patrik Iwarsson
Patrik Iwarsson
Rådgivare Kapitalrådgivning
patrik.iwarsson@soderbergpartners.se
Paula Rosberg
Paula Rosberg
Rådgivare Pension
paula.rosberg@soderbergpartners.se

R

Richard Sandqvist
Richard Sandqvist
Rådgivare Kapitalrådgivning
richard.sandqvist@soderbergpartners.se

Lediga tjänster

Söderberg & Partners söker jurist med intresse för försäkringsbranschen 

Söderberg & Partners söker en driven och nyfiken jurist med intresse att arbeta med bland annat försäkringsjuridik, avtalsrätt och analys av försäkringsvillkor. Du kommer vara en del av analys- och kontrollenheten i Söderberg & Partners Insurance Consulting AB. Vi tar fram försäkringsprodukter, analyserar försäkringsmarknaden och stävar efter att förbättra och utveckla Söderberg & Partners kunderbjudande. Samtidigt arbetar vi nära affärsverksamheten inom regelefterlevnads- och avtalsfrågor där vi utgör en viktig kontaktyta mellan affärsområdet och bolagets compliancefunktion.

Stockholm
15 sep. 2024
Juriststudent med intresse för finans och försäkring 

Studerar du juridik och letar efter en chans att testa dina teoretiska kunskaper i praktiken? Vi har den perfekta deltidstjänsten för dig!

Stockholm
30 aug. 2024
Administratör inom Documentation Control 

Vill du arbeta tätt tillsammans med andra i ett team som ständigt utvecklas? Förstår du vikten av noggrannhet i administrativa arbetsuppgifter och har vana att arbeta med dator i olika system? Då kan du vara vår nästa medarbetare inom Documentation Control. Ta chansen och sök nu!

Stockholm
30 aug. 2024
Compliance Officer till Söderberg & Partners 

Är du en driven, engagerad och ansvarstagande person som brinner för regelefterlevnad och vill ta dig an nya utmaningar inom ett av Sveriges mest innovativa företag inom finansbranschen? Då kan du vara den Compliance Officer vi söker.

Stockholm
18 juli 2024
.NET Software Engineer 

We're looking for a .NET Software Engineer who wants to make an impact on the European FinTech-arena.

Stockholm
31 aug. 2024
Spontanansökan 

Hittar du ingen tjänst som passar dig? Registrera gärna en spontanansökan. Det kan finnas möjligheter inom rådgivning, administration, IT, analys, ekonomi, förvaltning, juridik & compliance, lön & förmåner, affärsutveckling, HR, Marknad, kundbokning med mera.