Vasagatan 28, Stockholm

Besöksadress
Vasagatan 28
111 20 STOCKHOLM
Hitta till oss

Kontakta oss

A

Alexey Rebenius
Alexey Rebenius
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
alexey.rebenius@soderbergpartners.se

D

Daniel Nyholm
Daniel Nyholm
Rådgivare Företagsförsäkring
daniel.nyholm@soderbergpartners.se
DC
David Cannier
Rådgivare Kapitalrådgivning
david.cannier@soderbergpartners.se
Denise Lindfors
Denise Lindfors
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
denise.lindfors@soderbergpartners.se

E

EN
Emmie Nordensten
Rådgivare Pensionsrådgivning
emmie.nordensten@soderbergpartners.se

F

Fredrik Lundin
Fredrik Lundin
Rådgivare Pensionsrådgivning
fredrik.lundin@soderbergpartners.se

H

Henrik Dremé
Henrik Dremé
Rådgivare Pensionsrådgivning
henrik.dreme@soderbergpartners.se

I

IA

J

Johan Söderberg
Johan Söderberg
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
johan.soderberg@soderbergpartners.se

K

Karolina Conrad
Karolina Conrad
Rådgivare Pensionsrådgivning
karolina.conrad@soderbergpartners.se
KL
Kent Larsson
Rådgivare Företagsförsäkring
kent.larsson@soderbergpartners.se

L

Linda Davidsson
Linda Davidsson
Rådgivare Pensionsrådgivning
linda.davidsson@soderbergpartners.se

M

Magnus Orneklint
Magnus Orneklint
Rådgivare Företagsförsäkring
magnus.orneklint@soderbergpartners.se
Malin Johansson
Malin Johansson
Rådgivare Pensionsrådgivning
malin.johansson@soderbergpartners.se
Martin Wahlberg
Martin Wahlberg
Rådgivare Företagsförsäkring
martin.wahlberg@soderbergpartners.se
Matias Harju
Matias Harju
Rådgivare Företagsförsäkring
matias.harju@soderbergpartners.se
Michael Andrén
Michael Andrén
Rådgivare Pensionsrådgivning
michael.andren@soderbergpartners.se

N

Niclas Eriksson
Niclas Eriksson
Rådgivare Pensionsrådgivning
niclas.eriksson@soderbergpartners.se

P

PM
Paul Mourad
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
paul.mourad@soderbergpartners.se
Pierre Gylling
Pierre Gylling
Rådgivare Pensionsrådgivning
pierre.gylling@soderbergpartners.se

R

Rolf Schmidt
Rolf Schmidt
Rådgivare Pensionsrådgivning
rolf.schmidt@soderbergpartners.se

Lediga tjänster

.NET Software Engineer 

We're looking for a .NET Software Engineer who wants to make an impact on the European FinTech-arena.

Stockholm
30 juni 2024
Investment Management söker student med finans och hållbarhetsintresse 

Brinner du för hållbarhet? Vill du vara med och påverka finansmarknaden att bli mer hållbar? Söderberg & Partners analys- och förvaltningsavdelning Investment Management söker en student för extrajobb.

Stockholm
21 juni 2024
Administratör inom Liv och Pension 

Vill du utvecklas i en bred administrativ roll i ett ledande bolag i finans- och försäkringsbranschen? Har du intresse och erfarenhet av pension och försäkring? Då har vi rollen för dig!

Sundsvall
16 juni 2024
Regelefterlevnad – extrajobb inom kontrollenheten Liv & Pension 

Är du en driven, engagerad och ansvarstagande student som vill ta dig an nya utmaningar inom ett av Sveriges mest innovativa företag inom finansbranschen? Då kan du vara den vi på Söderberg & Partners Insurance Consulting AB söker.

Stockholm
21 juni 2024
Group Business Control, extrajobb 

Är du framtidens superstjärna och vill arbeta i en synlig roll nära koncernledningen i ett av de ledande och internationella bolagen i finansbranschen? Har du höga ambitioner att kanske en dag bli CFO, och besitter du en analytisk förmåga utöver det vanliga samt vill utvecklas vidare i finansiell analys? Då ska du läsa vidare!

Stockholm
31 maj 2024
Säljare till Customer Success och Levler 

Är du intresserad av försäljning, privatekonomi och sparande? Vill du vara med och bygga upp framtidens sparplattform? Vi söker dig som drivs av att skapa resultat, bygga relationer och få nöjda kunder till Levler genom vårt framgångsrika team Customer Success.

Stockholm
5 juni 2024
Nyexaminerad? Dags för ett karriärsbyte? Bli finansiell rådgivare! 

Kan jag lära mig yrket och fortsätta utbildas? Kan jag byta karriär mitt i arbetslivet? Kan jag bli finansiell rådgivare utan tidigare arbetslivserfarenhet ifrån branschen? Kan jag som har tidigare erfarenhet av branschen utmanas och spetsa mina kunskaper inför nya roller hos ett av Sveriges ledande bolag inom finans och försäkring? Svaret är JA, det kan du!

Stockholm
10 juni 2024
Spontanansökan 

Hittar du ingen tjänst som passar dig? Registrera gärna en spontanansökan. Det kan finnas möjligheter inom rådgivning, administration, IT, analys, ekonomi, förvaltning, juridik & compliance, lön & förmåner, affärsutveckling, HR, Marknad, kundbokning med mera.