Stockholm (Mäster Samuelsgatan 20)

Besöksadress
Mäster Samuelsgatan 20
11144 STOCKHOLM
Hitta till oss

Kontakta oss

A

Adam Bäcklin
Adam Bäcklin
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
adam.backlin@soderbergpartners.se
Albin Svedberg
Albin Svedberg
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
albin.svedberg@soderbergpartners.se
Alexander Ribohn
Alexander Ribohn
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
alexander.ribohn@soderbergpartners.se
Anders Jansson
Anders Jansson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
anders.jansson@soderbergpartners.se
Anders Limé
Anders Limé
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
anders.lime@soderbergpartners.se
Andreas Larsson
Andreas Larsson
Rådgivare Institutioner
andreas.larsson@soderbergpartners.se
Anna Ljunggren
Anna Ljunggren
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
anna.ljunggren@soderbergpartners.se
Annika Emtemo
Annika Emtemo
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
annika.emtemo@soderbergpartners.se

C

Carl Kostov Bredberg
Carl Kostov Bredberg
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
carl.kostov.bredberg@soderbergpartners.se
Cecilia Tydén Nordell
Cecilia Tydén Nordell
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
cecilia.tyden.nordell@soderbergpartners.se
Christoffer Wöhrman
Christoffer Wöhrman
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
christoffer.wohrman@soderbergpartners.se

D

Dan Zetterberg
Dan Zetterberg
Rådgivare Institutioner
dan.zetterberg@soderbergpartners.se
Donny Långström
Donny Långström
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
donny.langstrom@soderbergpartners.se

F

Fredrik Marell
Fredrik Marell
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
fredrik.marell@soderbergpartners.se

H

Hampus Axsäter
Hampus Axsäter
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
hampus.axsater@soderbergpartners.se
Hans Nordström
Hans Nordström
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
hans.nordstrom@soderbergpartners.se
Henrik Böhlmark
Henrik Böhlmark
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
henrik.bohlmark@soderbergpartners.se

J

Jakob Svensson
Jakob Svensson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
jakob.svensson@soderbergpartners.se
Joachim Liedgren
Joachim Liedgren
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
joachim.liedgren@soderbergpartners.se
Johan Edquist
Johan Edquist
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
johan.edquist@soderbergpartners.se
Johan Murray
Johan Murray
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
johan.murray@soderbergpartners.se
Johan Simonsson
Johan Simonsson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
johan.simonsson@soderbergpartners.se
Johan Sörnäs
Johan Sörnäs
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
johan.sornas@soderbergpartners.se
Jonathan Jehander
Jonathan Jehander
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
jonathan.jehander@soderbergpartners.se

K

Kim Green Holgerman
Kim Green Holgerman
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
kim.greenholgerman@soderbergpartners.se

L

Lars Manner
Lars Manner
Rådgivare Institutioner
lars.manner@soderbergpartners.se

M

Magnus Brynne
Magnus Brynne
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
magnus.brynne@soderbergpartners.se
Magnus Möller
Magnus Möller
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
magnus.moller@soderbergpartners.se
Magnus Walfridson
Magnus Walfridson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
magnus.walfridson@soderbergpartners.se
Marcus Åkerman
Marcus Åkerman
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
marcus.akerman@soderbergpartners.se
Martin Pousette
Martin Pousette
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
martin.pousette@soderbergpartners.se
Mikael Gyllén
Mikael Gyllén
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
mikael.gyllen@soderbergpartners.se
Mikael Hallsén
Mikael Hallsén
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
mikael.hallsen@soderbergpartners.se
Mourad Delayah
Mourad Delayah
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
mourad.delayah@soderbergpartners.se

N

Nick Peana
Nick Peana
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
nick.peana@soderbergpartners.se
Nicklas Fahlström
Nicklas Fahlström
Rådgivare Institutioner
nicklas.fahlstrom@soderbergpartners.se

O

Olle Eckerbom
Olle Eckerbom
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
olle.eckerbom@soderbergpartners.se
Oscar von Sydow
Oscar von Sydow
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
oscar.vonsydow@soderbergpartners.se

P

Patrik Eklund
Patrik Eklund
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
patrik.eklund@soderbergpartners.se
Patrik Widlund
Patrik Widlund
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
patrik.widlund@soderbergpartners.se
Per-Olov Breimark
Per-Olov Breimark
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
perolov.breimark@soderbergpartners.se
Pär Tegerstrand
Pär Tegerstrand
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
par.tegerstrand@soderbergpartners.se

R

Robert Gade
Robert Gade
Rådgivare Institutioner
robert.gade@soderbergpartners.se
Robin Sveger
Robin Sveger
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
robin.sveger@soderbergpartners.se
Roger Carlbäck
Roger Carlbäck
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
roger.carlback@soderbergpartners.se

S

Staffan Billgert
Staffan Billgert
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
staffan.billgert@soderbergpartners.se
Stefan Frodig
Stefan Frodig
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
stefan.frodig@soderbergpartners.se

T

Tobias Enbom
Tobias Enbom
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
tobias.enbom@soderbergpartners.se

U

Ulrik von Essen
Ulrik von Essen
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
ulrik.vonessen@soderbergpartners.se

V

Viktor Sandström
Viktor Sandström
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
viktor.sandstrom@soderbergpartners.se

W

Vacancies

Söderberg & Partners söker jurist med intresse för försäkringsbranschen 

Söderberg & Partners söker en driven och nyfiken jurist med intresse att arbeta med bland annat försäkringsjuridik, avtalsrätt och analys av försäkringsvillkor. Du kommer vara en del av analys- och kontrollenheten i Söderberg & Partners Insurance Consulting AB. Vi tar fram försäkringsprodukter, analyserar försäkringsmarknaden och stävar efter att förbättra och utveckla Söderberg & Partners kunderbjudande. Samtidigt arbetar vi nära affärsverksamheten inom regelefterlevnads- och avtalsfrågor där vi utgör en viktig kontaktyta mellan affärsområdet och bolagets compliancefunktion.

Stockholm
15 sep. 2024
Juriststudent med intresse för finans och försäkring 

Studerar du juridik och letar efter en chans att testa dina teoretiska kunskaper i praktiken? Vi har den perfekta deltidstjänsten för dig!

Stockholm
30 aug. 2024
Administratör inom Documentation Control 

Vill du arbeta tätt tillsammans med andra i ett team som ständigt utvecklas? Förstår du vikten av noggrannhet i administrativa arbetsuppgifter och har vana att arbeta med dator i olika system? Då kan du vara vår nästa medarbetare inom Documentation Control. Ta chansen och sök nu!

Stockholm
30 aug. 2024
Compliance Officer till Söderberg & Partners 

Är du en driven, engagerad och ansvarstagande person som brinner för regelefterlevnad och vill ta dig an nya utmaningar inom ett av Sveriges mest innovativa företag inom finansbranschen? Då kan du vara den Compliance Officer vi söker.

Stockholm
18 juli 2024
.NET Software Engineer 

We're looking for a .NET Software Engineer who wants to make an impact on the European FinTech-arena.

Stockholm
31 aug. 2024
Spontanansökan 

Hittar du ingen tjänst som passar dig? Registrera gärna en spontanansökan. Det kan finnas möjligheter inom rådgivning, administration, IT, analys, ekonomi, förvaltning, juridik & compliance, lön & förmåner, affärsutveckling, HR, Marknad, kundbokning med mera.