Geijersgatan 1, Göteborg

Besöksadress
Geijersgatan 1
41134 GÖTEBORG
Hitta till oss

Kontakta oss

A

Albin Välitalo
Albin Välitalo
Rådgivare Företagsförsäkring
albin.valitalo@soderbergpartners.se
Ann Kronquist
Ann Kronquist
Rådgivare Kapitalrådgivning
ann.kronquist@soderbergpartners.se
Anna Linnarskär
Anna Linnarskär
Rådgivare Pension
anna.linnarskar@soderbergpartners.se

B

Bljodin Ismaili
Bljodin Ismaili
Rådgivare Pension
bljodin.ismaili@soderbergpartners.se

C

Calle Ståhl
Calle Ståhl
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
calle.stahl@soderbergpartners.se
Christian Dunér
Christian Dunér
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
christian.duner@soderbergpartners.se

D

DR
Daniel Rosenberg
Rådgivare Kapitalrådgivning
daniel.rosenberg@soderbergpartners.se
David Brodin
David Brodin
Rådgivare Företagsförsäkring
david.brodin@soderbergpartners.se
David Hammar
David Hammar
Rådgivare Kapitalrådgivning
david.hammar@soderbergpartners.se
DR
David Robinger
Rådgivare Kapitalrådgivning
david.robinger@soderbergpartners.se
David Älmqvist
David Älmqvist
Rådgivare Företagsförsäkring
david.almqvist@soderbergpartners.se
Duro Schlafer
Duro Schlafer
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
duro.schlafer@soderbergpartners.se

E

Elvira Voinier
Elvira Voinier
Rådgivare Företagsförsäkring
elvira.voinier@soderbergpartners.se
Emil O Johansson
Emil O Johansson
Rådgivare Företagsförsäkring
emil.o.johansson@soderbergpartners.se
ES
Emma Snees Lindqvist
Rådgivare Företagsförsäkring
emma.snees.lindqvist@soderbergpartners.se
Erik Håkansson
Erik Håkansson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
erik.hakansson@soderbergpartners.se

F

Fabian Hamberg
Fabian Hamberg
Rådgivare Företagsförsäkring
fabian.hamberg@soderbergpartners.se
FF
Filip Fredriksson
Rådgivare Företagsförsäkring
filip.fredriksson@soderbergpartners.se
Frans Carlo
Frans Carlo
Rådgivare Företagsförsäkring
frans.carlo@soderbergpartners.se
Fredrik Hellström
Fredrik Hellström
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
fredrik.hellstrom@soderbergpartners.se
Fredrik Lahte
Fredrik Lahte
Rådgivare Företagsförsäkring
fredrik.lahte@soderbergpartners.se
Fredrik Linse
Fredrik Linse
Rådgivare Kapitalrådgivning
fredrik.linse@soderbergpartners.se
Fredrik Sköld
Fredrik Sköld
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
fredrik.skold@soderbergpartners.se

J

Joakim Ågren
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
joakim.agren@soderbergpartners.se
Johan Thoresson
Johan Thoresson
Rådgivare Företagsförsäkring
johan.thoresson@soderbergpartners.se
Johan Weiler
Johan Weiler
Rådgivare Företagsförsäkring
johan.weiler@soderbergpartners.se
Jonas Svahn
Jonas Svahn
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
jonas.svahn@soderbergpartners.se
Jonathan Larsson
Jonathan Larsson
Rådgivare Företagsförsäkring
jonathan.larsson@soderbergpartners.se
Josefine Sagdahl
Josefine Sagdahl
Rådgivare Pension
josefine.sagdahl@soderbergpartners.se

M

Magnus Gustafsson
Magnus Gustafsson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
magnus.gustafsson@soderbergpartners.se
Magnus Hallgren
Magnus Hallgren
Rådgivare Kapitalrådgivning
magnus.hallgren@soderbergpartners.se
Magnus L Larsson
Magnus L Larsson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
magnus.l.larsson@soderbergpartners.se
Marcus Lindström
Marcus Lindström
Rådgivare Företagsförsäkring
marcus.lindstrom@soderbergpartners.se
Maria Edvardsson
Maria Edvardsson
Rådgivare Företagsförsäkring
maria.edvardsson@soderbergpartners.se
Martin Antas
Martin Antas
Rådgivare Företagsförsäkring
martin.antas@soderbergpartners.se
Martin Gustafsson
Martin Gustafsson
Sales Manager Wealth Management
martin.gustafsson@soderbergpartners.se
Martin Peterson
Martin Peterson
Rådgivare Kapitalrådgivning
martin.peterson@soderbergpartners.se
Michael Skaf
Michael Skaf
Rådgivare Pension
michael.skaf@soderbergpartners.se
Michael Åhman
Michael Åhman
Rådgivare Kapitalrådgivning
michael.ahman@soderbergpartners.se
Morgan Schimanski
Morgan Schimanski
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
morgan.schimanski@soderbergpartners.se

N

Niclas Magnusson
Niclas Magnusson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
niclas.magnusson@soderbergpartners.se

O

Oskar Engberg
Oskar Engberg
Rådgivare Företagsförsäkring
oskar.engberg@soderbergpartners.se

P

Patric Salo Södergren
Patric Salo Södergren
Rådgivare Företagsförsäkring
patric.salo.sodergren@soderbergpartners.se
PG
Peter Vännman
Peter Vännman
Rådgivare Företagsförsäkring
peter.vannman@soderbergpartners.se

R

Roxana Bitai
Roxana Bitai
Rådgivare Företagsförsäkring
roxana.bitai@soderbergpartners.se

T

Theodor Kjaergaard
Theodor Kjaergaard
Rådgivare Företagsförsäkring
theodor.kjaergaard@soderbergpartners.se
Tommy Sandahl
Tommy Sandahl
Rådgivare Företagsförsäkring
tommy.sandahl@soderbergpartners.se

V

Victor Borslöv Reichmann
Victor Borslöv Reichmann
Rådgivare Kapitalrådgivning
victor.borslov.reichmann@soderbergpartners.se

Ö

Östen Eineving
Östen Eineving
Rådgivare Kapitalrådgivning
osten.eineving@soderbergpartners.se

Lediga tjänster

Söderberg & Partners söker jurist med intresse för försäkringsbranschen 

Söderberg & Partners söker en driven och nyfiken jurist med intresse att arbeta med bland annat försäkringsjuridik, avtalsrätt och analys av försäkringsvillkor. Du kommer vara en del av analys- och kontrollenheten i Söderberg & Partners Insurance Consulting AB. Vi tar fram försäkringsprodukter, analyserar försäkringsmarknaden och stävar efter att förbättra och utveckla Söderberg & Partners kunderbjudande. Samtidigt arbetar vi nära affärsverksamheten inom regelefterlevnads- och avtalsfrågor där vi utgör en viktig kontaktyta mellan affärsområdet och bolagets compliancefunktion.

Stockholm
15 sep. 2024
Juriststudent med intresse för finans och försäkring 

Studerar du juridik och letar efter en chans att testa dina teoretiska kunskaper i praktiken? Vi har den perfekta deltidstjänsten för dig!

Stockholm
30 aug. 2024
Administratör inom Documentation Control 

Vill du arbeta tätt tillsammans med andra i ett team som ständigt utvecklas? Förstår du vikten av noggrannhet i administrativa arbetsuppgifter och har vana att arbeta med dator i olika system? Då kan du vara vår nästa medarbetare inom Documentation Control. Ta chansen och sök nu!

Stockholm
30 aug. 2024
Compliance Officer till Söderberg & Partners 

Är du en driven, engagerad och ansvarstagande person som brinner för regelefterlevnad och vill ta dig an nya utmaningar inom ett av Sveriges mest innovativa företag inom finansbranschen? Då kan du vara den Compliance Officer vi söker.

Stockholm
18 juli 2024
.NET Software Engineer 

We're looking for a .NET Software Engineer who wants to make an impact on the European FinTech-arena.

Stockholm
31 aug. 2024
Spontanansökan 

Hittar du ingen tjänst som passar dig? Registrera gärna en spontanansökan. Det kan finnas möjligheter inom rådgivning, administration, IT, analys, ekonomi, förvaltning, juridik & compliance, lön & förmåner, affärsutveckling, HR, Marknad, kundbokning med mera.