Geijersgatan 1, Göteborg

Besöksadress
Geijersgatan 1
411 34 GÖTEBORG
Hitta till oss

Kontakta oss

A

Albin Välitalo
Albin Välitalo
Rådgivare Företagsförsäkring
albin.valitalo@soderbergpartners.se
Ann Kronquist
Ann Kronquist
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
ann.kronquist@soderbergpartners.se
Anna Linnarskär
Anna Linnarskär
Rådgivare Pensionsrådgivning
anna.linnarskar@soderbergpartners.se

C

Calle Ståhl
Calle Ståhl
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
calle.stahl@soderbergpartners.se
Christian Dunér
Christian Dunér
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
christian.duner@soderbergpartners.se
Christopher Eriksson
Christopher Eriksson
Rådgivare Pensionsrådgivning
christopher.eriksson@soderbergpartners.se
Conny Johansson
Conny Johansson
Rådgivare Pensionsrådgivning
conny.johansson@soderbergpartners.se

D

DR
Daniel Rosenberg
Rådgivare Kapitalrådgivning
daniel.rosenberg@soderbergpartners.se
David Brodin
David Brodin
Rådgivare Företagsförsäkring
david.brodin@soderbergpartners.se
David Hammar
David Hammar
Rådgivare Kapitalrådgivning & Liv
david.hammar@soderbergpartners.se
DR
David Robinger
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
david.robinger@soderbergpartners.se
David Älmqvist
David Älmqvist
Rådgivare Företagsförsäkring
david.almqvist@soderbergpartners.se
Dick Simonsson
Dick Simonsson
Rådgivare Pensionsrådgivning
dick.simonsson@soderbergpartners.se
Duro Schlafer
Duro Schlafer
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning & Försäkring
duro.schlafer@soderbergpartners.se

E

Elvira Voinier
Elvira Voinier
Rådgivare Företagsförsäkring
elvira.voinier@soderbergpartners.se
Emil O Johansson
Emil O Johansson
Rådgivare Företagsförsäkring
emil.o.johansson@soderbergpartners.se
ES
Emma Snees Lindqvist
Rådgivare Företagsförsäkring
emma.snees.lindqvist@soderbergpartners.se
EH
Erik Hellström
Rådgivare Pensionsrådgivning
erik.hellstrom@soderbergpartners.se
Erik Håkansson
Erik Håkansson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
erik.hakansson@soderbergpartners.se

F

Fabian Hamberg
Fabian Hamberg
Rådgivare Företagsförsäkring
fabian.hamberg@soderbergpartners.se
FF
Filip Fredriksson
Rådgivare Företagsförsäkring
filip.fredriksson@soderbergpartners.se
Frans Carlo
Frans Carlo
Rådgivare Företagsförsäkring
frans.carlo@soderbergpartners.se
Fredrik Hellström
Fredrik Hellström
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning & Försäkring
fredrik.hellstrom@soderbergpartners.se
Fredrik Lahte
Fredrik Lahte
Rådgivare Företagsförsäkring
fredrik.lahte@soderbergpartners.se
Fredrik Linse
Fredrik Linse
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
fredrik.linse@soderbergpartners.se
Fredrik Sköld
Fredrik Sköld
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
fredrik.skold@soderbergpartners.se

H

Henric Mörling
Henric Mörling
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
henric.morling@soderbergpartners.se
HM
Håkan Kainert
Håkan Kainert
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning & Försäkring
hakan.kainert@soderbergpartners.se
Håkan Söderberg
Håkan Söderberg
Rådgivare Pensionsrådgivning
hakan.soderberg@soderbergpartners.se

J

Johan Thoresson
Johan Thoresson
Rådgivare Företagsförsäkring
johan.thoresson@soderbergpartners.se
Johan Weiler
Johan Weiler
Rådgivare Företagsförsäkring
johan.weiler@soderbergpartners.se
John Mårtensson
John Mårtensson
Rådgivare Pensionsrådgivning
john.martensson@soderbergpartners.se
Jonas Svahn
Jonas Svahn
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
jonas.svahn@soderbergpartners.se
Jonathan Larsson
Jonathan Larsson
Rådgivare Företagsförsäkring
jonathan.larsson@soderbergpartners.se
Josefine Sagdahl
Josefine Sagdahl
Rådgivare Pensionsrådgivning
josefine.sagdahl@soderbergpartners.se

L

LA
Linus Andreasson
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
linus.andreasson@soderbergpartners.se

M

Magnus Gustafsson
Magnus Gustafsson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
magnus.gustafsson@soderbergpartners.se
Magnus Hallgren
Magnus Hallgren
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
magnus.hallgren@soderbergpartners.se
Magnus L Larsson
Magnus L Larsson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
magnus.l.larsson@soderbergpartners.se
Marcus Lindström
Marcus Lindström
Rådgivare Företagsförsäkring
marcus.lindstrom@soderbergpartners.se
Maria Edvardsson
Maria Edvardsson
Rådgivare Företagsförsäkring
maria.edvardsson@soderbergpartners.se
Martin Antas
Martin Antas
Rådgivare Företagsförsäkring
martin.antas@soderbergpartners.se
Martin Gustafsson
Martin Gustafsson
Sales Manager Wealth Management
martin.gustafsson@soderbergpartners.se
Martin Kalin
Martin Kalin
Rådgivare Pensionsrådgivning
martin.kalin@soderbergpartners.se
Martin Peterson
Martin Peterson
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
martin.peterson@soderbergpartners.se
Michael Åhman
Michael Åhman
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
michael.ahman@soderbergpartners.se
Morgan Schimanski
Morgan Schimanski
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
morgan.schimanski@soderbergpartners.se

N

Niclas Magnusson
Niclas Magnusson
Rådgivare Förmögenhetsrådgivning
niclas.magnusson@soderbergpartners.se

O

Ola Eklund
Ola Eklund
Rådgivare Pensionsrådgivning
ola.eklund@soderbergpartners.se
Ola Wedin
Ola Wedin
Rådgivare Pensionsrådgivning
ola.wedin@soderbergpartners.se
Oskar Engberg
Oskar Engberg
Rådgivare Företagsförsäkring
oskar.engberg@soderbergpartners.se

P

Patric Salo Södergren
Patric Salo Södergren
Rådgivare Företagsförsäkring
patric.salo.sodergren@soderbergpartners.se
PG
Per Garvik
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
per.garvik@soderbergpartners.se
Peter Vännman
Peter Vännman
Rådgivare Företagsförsäkring
peter.vannman@soderbergpartners.se

R

Roxana Bitai
Roxana Bitai
Rådgivare Företagsförsäkring
roxana.bitai@soderbergpartners.se

S

SC
Sebastian Calén
Rådgivare Pensionsrådgivning
sebastian.calen@soderbergpartners.se
Sofia Niestojek
Sofia Niestojek
Rådgivare Pensionsrådgivning
sofia.niestojek@soderbergpartners.se
SP
Sofia Pamp
Rådgivare Pensionsrådgivning
sofia.pamp@soderbergpartners.se
Stefan Andersson
Stefan Andersson
Rådgivare Pensionsrådgivning
stefan.andersson@soderbergpartners.se

T

Theodor Kjaergaard
Theodor Kjaergaard
Rådgivare Företagsförsäkring
theodor.kjaergaard@soderbergpartners.se
Tommy Sandahl
Tommy Sandahl
Rådgivare Företagsförsäkring
tommy.sandahl@soderbergpartners.se

U

Ulrika Bredahl-Granlund
Ulrika Bredahl-Granlund
Rådgivare Pensionsrådgivning
ulrika.bredahlgranlund@soderbergpartners.se

V

Victor Borslöv Reichmann
Victor Borslöv Reichmann
Rådgivare Kapitalrådgivning & Försäkring
victor.borslov.reichmann@soderbergpartners.se

Ö

Lediga tjänster

Kundtjänstmedarbetare inom förmånshantering 

Är du redo för ditt nya äventyr och vill arbeta i en kundorienterad roll där du får utveckla dina kunskaper? Söderberg & Partners Benefits AB söker en kundtjänstmedarbetare inom förmånshantering till vårt kontor i Sundsvall.

Sundsvall
31 mars 2024
Student till intäktsanalys - Söderberg & Partners Wealth Management 

Är du en driven student som söker en framtid inom finansbranschen? Söderberg & Partners Wealth Management letar nu efter en kompetent och engagerad student för arbete som studentanalytiker med inriktning mot intäktsanalys.

Stockholm
30 apr. 2024
Studerande HR-administratör till Söderberg & Partners 

”Jag skulle säga att Söderberg & Partners är en öppen organisation där de ser personen snarare än att de låser sig vid erfarenheter. Det är ett företag som inte är rädd för förändring och att vi har växt så snabbt är ett ytterligare bevis för hur man lyssnar på idéer ifrån medarbetarna. ” Så beskriver Ida kulturen på Söderberg & Partners. Ida började sin karriär som administratör på deltid och idag arbetar hon som affärsutvecklare för en av våra största affärssystem. Vill du vara med på resan hos ett växande bolag inom försäkrings- och finansbranschen och samtidigt bygga på meriterande erfarenhet inom HR?

Sundsvall
29 mars 2024
ESG-controller till ett ledande finansbolag 

Brinner du för klimat och andra miljöfrågor? Vill du vara med och driva ett snabbväxande finansbolag till att bli ännu mer hållbart?

Stockholm
13 mars 2024
Senior Broker Non-Life till segmentet Large & Complex 

Team Large & Complex växer och söker två Senior Brokers med gedigen branscherfarenhet som vill fortsätta att växa med oss! Placering i Stockholm eller Göteborg.

Täby, Göteborg
5 mars 2024
Managementkonsult - Novare Pay Consulting 

Är du i början av din karriär och är intresserad av att jobba som managementkonsult? Brinner du för strategi, finans och ersättningsfrågor? På Novare Pay Consulting arbetar du som managementkonsult och stödjer ledande befattningshavare i ersättningsrelaterade frågor.

Stockholm
6 mars 2024
Analyst på Novare Pay Consulting, extrajobb 

Är du student och söker en spännande och utvecklande deltidstjänst? Hos Novare Pay Consulting får du möjlighet att berika dina studier med praktisk erfarenhet av konsultarbete.

Stockholm
6 mars 2024
Spontanansökan 

Hittar du ingen tjänst som passar dig? Registrera gärna en spontanansökan. Det kan finnas möjligheter inom rådgivning, administration, IT, analys, ekonomi, förvaltning, juridik & compliance, lön & förmåner, affärsutveckling, HR, Marknad, kundbokning med mera.